ADSL jede pěkně

Musím pochválit Premium ADSL od Radiokomunikací. Zřízení trvalo měsíc, ale stojí za to. I když linka občas vypadává, není to nadlouho a za pár minut zase jede (problém zřejmě není u nich, mají pronajaté ústředny od Kyslíku). Za měsíc jsem stáhl úctyhodné množství dat (vyšel nový Mandriva Linux) a trvale mi download jede tak na 85% zaplacené kapacity. Zvažuji přeřazení na vyšší rychlost, je to fakt paráda, všem doporučuji vyzkoušet.

Trochu jsem se zajímal odetaily a jsem opravdu rád, že jsem nenacpal peníze do chřtánu toho nenažraného Kyslíku, který by mi podle všeho poskytl mnohem horší služby za dvakrát tolik. Jinak Kyslík „čtěte, prosím, s anglickou výslovností ou tú,“ jak jsem se dozvěděl v propagačních materiálech. A pokud se chcete pobavit, přečtěte si tuhle kyslíkovou story, to je opravdu síla! Malý citát, abych vás navnadil: „Zanedbal jsem fakt, že nejde o obchodního partnera, nýbrž o veřejného nepřítele se vstřícností vodíkové pumy.

pridej.cz

Trackbacks & Pings

 1. Elektronický Ott » Poraďte: Výběr ADSL bez pevné linky k 22 Zář 2009 v 5:34 pm

  […] holčina začala smát. Tak jsme si sice pokecali, ale jinak nic. Výhodou jsou dobré reference, třeba od Ivana, což má vysokou hodnotu, bo on je – jak známo – náročný […]

Komentáře

 1. Trm napsal:

  Jo, kyslik je na prd. Ja jsem od nich sel definitivne pryc a od te doby jsem docela happy. Mimochodem, Ivane, mozna nebudes verit tomu co pisu, ale mam mobil. Zatim jsem s nim za 3 mesice provozu ale volal jen jednou, pouzivam jej prakticky pouze jako modem. :-)

 2. Janek napsal:

  Toto je taky moc pekny a to vcetne diskuze :)))
  http://www.lupa.cz/clanky/o2-internet-komplet-prilis-omezena-volnost/nazory/160923/vlakno/#o160923

 3. lzap napsal:

  Tvůj první odstavec mě připomíná moje slova, když jsem poprvé zkusil rychlejší ADSL :-) Momentálně ale mám paradoxně WIFI a tento týden už jsem narazil na první problémy (jak přišel ten sníh a vítr).

  Se druhým odstavcem ale nemohu souhlasit – ADSL od Telecomu je asi nejlepší nabídky na trhu – to ti asi potvrdí i prodejci (nejvíc se prodává, dobrá a rychlá podpora – tohle je pravda / vlastní zkušenost, férově nastavený FUP a možnost vypovězení smlouvy i v případě závazku – stačí doplatit jen poměrnou část). Já mám zkušenosti s firmami Tiscali a VOL a u obou jsem narážel soustavně na problémy (v případě Tiscali dokonce po přestěhování (!) jsem musel dál platit 1500 korun měsíčně po dobu půl roku, i když linku nikdo (!!) nevyužíval).

  Takže na mobil nedám dopustit na Vodafone, u ADSL zase na Internet Express. :-)

  ps – a jak je to s uploadem? :-D

 4. bibri napsal:

  ADSL od Telecomu se nejlépe prodává pouze díky masivní reklamě, technická kvalita ani kvalita produktu (otřesná) na to žádný vliv nemá.

  Všechno, co píšeš, mám od ČRa taky a hlavně nemám FUP – kde by mi dali FUP 100GB a za kolik? Telecom je bez FUPu 2x dražší kvůli tomu, že jsou to idioti, viz moje předchozí story.

  Upload no problém, prozatím je vše jak má být. Ve čtvrtek odpoledne jsem volal na ČRa a předal nějaké paní. V pátek ráno volali z technického, neměl jsem čas, zavolali ve dvě a zjistili jsme, že se mi modem domluví s druhou stranou jen na třetinové rychlosti. Problém je někde na lince takže mi zavolají, až ji proklepnou. Solidní, rychlé a prozatím naprosto korektní jednání. Až mi upraví upload, přepnu na 5Mb – ja to maximum, které teď nabízejí, a je to fakt za pusu.

 5. Vasa napsal:

  Jsem zmaten, mám Int. Express od O2-2Mb za 700 s dph, a platíme jim ještě linku za 400. A Radiokomunikace mi nabízejí zachovaní linky o2 a stejný internet za stejný prachy , ale bez limitů. Existuje nějaký důvod nepodlehnout?

 6. bibri napsal:

  Ne, neexistuje.

Vložit komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo nikomu sdělen. Požadované údaje jsou označeny *

*

*