Bowmanův váček     

Upozornění: kapela ukončila činnost krátce po vydání CD v polovině roku 2002. Její zakládající členové se scházejí na občasných jamovačkách v olomouckých klubech Metro a 15minut či v ostravském klubu Hudební bazar. Stránky jsou vystaveny pouze z archivních důvodů, dále uvedené informace, odkazy a adresy již nejsou platné. Demo CD je k sehnání u mně.
-- Tlusťoch --
 
Vítej na stránce Bowmanova váčku. Každá pořádná kapela, která právě frčí má své stránky. A tak jsme se rozhodli, že si je uděláme taky, přestože zrovna teď nefrčíme. Protože jsme neustále zaneprázdněni, dělá nám stránky profík (rozuměj: sami jsme na tuto činnost mimořádně nezruční).

Stránkami Tě provedu já. Pořádně se zde porozhlédni, možná se i trochu pobavíš. Můžeš se dovědět kdy a jak jsme vznikli, možná stáhneš nějaké ty MP3, jsou tu i naše fotky (to se pobavíš určitě). Stránky jsou v trvalé výstavbě takže kdyby něco nefungovalo dej vědět sem (bowmani@email.cz).

Z historie:

Vznikli jsme z totálního chaosu v Olomouci zhruba před pěti lety (1997). Jak vypadal náš první koncert si můžete přečíst zde (viz dále). Tehdy s námi hrál na klávesy Venca Knápek a měli jsme zpěvačku - Sylvu. Po chvíli jsme už byli bez zpěvačky :)))

Tak jsme ve čtyřech hrávali poměrně dlouho. Hrálo se pouze v Olomouci, na festivalech, v klubech a hospodách. Protože jsme měli málo songů, přidávali jsme převzaté věci a s nimi jsme přidali i 2 saxofonisty - Skippyho a, jestli se nemýlím, Jirku. Tehdy také, z nutnosti natáhnout koncerty alespon na tři čtvrti hodiny vznikla i ojedinělá skladba Moon. Jako sólista na housle v ní exceloval basák. O této skladbě kdysi v MF dnes psali, že "je jen marným výkřikem do tmy". Brát jim to nebudu.

Po čase jsme na sebe, jak už to bývá, chytli pořádnou ponorku. Odešel basák Kuty, zbytek (už zase bez saxů) se pokoušel najít náhradu. Trvalo to rok a stejně to nikam nevedlo.

Tak jsme se po dlouhé pauze dali zase dohromady ale zůstali jsme jen tři, bez kláves. A protože hrát ve třech je těžké, opět přibyly dechy, nejdřív jen Pepa a posléze i jeho Kristýnka. V této sestavě dnes koncertujeme.

Na konci minulého roku jsme nahráli demo CD Barvírna, z něhož jsou zde ke stažení i nějaké MP3. O tom, jak se CD nahrávalo se dozvíte něco tady a je to tůze veselé povídání. Kromě již zmíněných muzikantů nám se skladnou El Puerto pomáhal i flétnista Karlík.

To je zatím vše. Až si vzpomenu na vše ostatní, doplním to.

Něco o lidech v kapele

Radim Paleček (vulgo Palec), hraje na kytaru, do toho občas zpívá. Občas proto, že na zpěv si jako kapela zrovna moc nepotrpíme a že zpívá i basák. Pokud nezapomene někde svou foukací harmoniku, pak hraje i na ni a docela mu to jde. Vzhledem k tomu, že jako kytarista a zpěvák je jakýmsi protagonistou kapely, obléká si koncerty zásadně slušivé výstřední kostýmy. Kdyby ovšem bylo po jeho, nejraději by stál někde za bednami tak, aby nebyl vůbec vidět. Chrakteristický je tím, že kolem sebe šíří zmatek a hraje nahlas.

Petr Kutáč (vulgo Kuty) hraje na basu. K tomu zpívá, tedy spíš řve ale to je celkem jedno. Ti dva s Palcem vlastně kapelu založili. Na basu hraje dobře, hodně, rychle a nahlas. Na rozdíl od Palce nerad stojí za bednama. Z věčného učení na medicíně je značně pohublý. Stejně jako Palec kolem sebe šíří zmatek.

Ivan Bíbr (vulgo Tlusťoch) to jsem já. Hraji na velkou bicí soupravu. Kromě rytmů umím ze své soupravy vyloudit pěkný hlomoz, za což mě ostatní nemají rádi. Často tvrdí, že ty bubny mučím a totéž o mě šíří na veřejnosti přičemž to není pravda protože já se s nimi jen mazlím. I já obvykle kolem sebe šířím zmatek (na rozdíl od předchozích dvou vědomě) ovšem v této kapele si to nemohu dovolit. Charakteristický jsem tím, že nejsem zrovna hubený.

Mp3 ke stahnutí:
>> Kavarna
>> Noname
>> Dixie
>> El Puerto
>> Hrob
>> Dest pada
>> Revolution