Kosťa Ruchazde a jeho blues

Původně jsem chtěl příspěvek pojmenovat „Jak dokáže zvukař zkazit koncert,“ ale nakonec jsem si řekl, že budu pozitivní. Ve středu 7. 2. vystoupil v olomouckém Jazzu Kosťa Ruchadze se svojí údernou skupinou a zdá se mi nefér nepodělit se o dobrý hudební zážitek.

Nebyl jsem na něj poprvé – kdysi mně tam dotáhl zpěvák z kapely s tím, že něco podobného jsem určitě ještě neviděl. A měl pravdu. Kapela hraje všehochuť, která by se dala přirovnat nejlépe k nějakému bigbítu, ale to bych moc zjednodušil. Frontman Kosťa je výborný zpěvák a showman a za zády má skvělé muzikanty. Kluci mají velmi pěkné harmonie a aranže – ty jsou ostatně u některých klasických převzatých věcí až neuvěřitelné. Například Let It Be jsem poprvé poznal až tak za pět minut a musím konstatovat, že v podání Ruchadze bandu jde o opravdovou pecku :). Od té doby na ně chodím pravidelně a vždy odcházím spokojen – stejně jako ve středu.

Je to zkrátka zajímavá a neotřelá muzika, lehce stravitelná i pro nemuzikanty. Návštěvu koncertu vřele doporučuji (nejen) těm, kteří už dlouho neslyšeli nic zajímavého. Oficiální stránky kapely s daty dalších koncertů najdete na www.ruchadzeband.com.

K tomu zvukaři se raději vyjadřovat nebudu – v Jazzu vždy byl, je a bude špatný zvuk, což v kombinaci s dalšími místními zvukovými elementy dokáže člověku spolehlivě znechutit první půlku koncertu :(. Protože tam občas hraji, tak nemluvím jen o posluchačích…

pridej.cz

Komentáře

  1. petr a napsal:

    Jo jo, na kostu chodim velice rad. Mam sice album, ale Kosta se musi zazit. Vrele doporucuju. V Brne hravaji na Stare pekarne.

Vložit komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo nikomu sdělen. Požadované údaje jsou označeny *

*

*